Foam-Tec

ערב בנושא עולם הסיבים וטכנולוגיות טקסטיל חדשניות
יתקיים בתאריך ה- 20.7.10 בהשתתפות מעצב הטקסטיל צורי גואטה

ביום שלישי, ה-20.07.10, בשעה 18:30 יתקיים ערב בנושא עולם הסיבים וטכנולוגיות טקסטיל חדשניות בספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון, באודיטוריום המדיטק. הערב הינו פרי שיתוף פעולה בין האגודה הישראלית לטקסטיל ולאופנה, אגף החינוך של מוזיאון העיצוב חולון וספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון.

ערב העיון יחל בהרצאה "הקסם שבסיבים" מאת פרופסור אמוץ וינברג, לשעבר נשיא שנקר. מרקע היסטורי קצר על סיבים טבעיים, סיבים מינראליים וסינטטיים דרך הפיתוחים של המאה האחרונה בתחומי הסיבים המרוכבים וכלה בסיבים חלולים, סיבי מיקרו וסיבי ננו. בהמשך, נציג מספר מקרי בוחן בתחומי הטקסטיל השונים של חברות מסחריות שונות ושל פיתוחים והמצאות שטרם יצאו לשוק.

דני אלבז, סמנכ"ל חברת טרמוסיב הישראלית, יציג סיב מוליך חום שפותח על ידם וניתן ליישום במגוון מוצרים ואף פרוייקטים אדריכליים. www.thermosiv.com

thermosiv400.jpg

ביומימיקרי (Biomimicry) היא דיסיפלינה רב-תחומית המקדמת חיקוי ולמידה מהטבע לפתרון בעיות בדרכים מקיימות (Biomimicry: Bio=life; mimicry=imitate). הנחת היסוד הביומימית היא שהפתרונות למרבית הבעיות שבהן נתקל האדם כבר מצויים בדרך מקיימת בטבע. שילוב הידע האנושי עם הידע שבמערכות הטבעיות מאפשר פתרונות חדשניים ומקיימים. "חשיבה ביומימיקרית" מהווה מקור לחדשנות טכנולוגית בעולם הטקסטיל. בהשראת בעלי חיים וצמחים פותחו חומרים וטכנולוגיות המצעידים את עולם הטקסטיל קדימה.

ההרצאה הינה הרצאת מבוא לביומימיקרי תוך שימת דגש על פיתוחים ביומימטיים בתחום הטקסטיל ומתן דוגמאות מרתקות לפיתוחי טקסטיל ביומימטיים בהשראת קורי העכביש, עלי הלוטוס, הטווס ועוד.
ההרצאה תועבר ע"י ד"ר דפנה חיים לנגפורד והגב' יעל הלפמן כהן, מייסדות ארגון הביומימיקרי הישראלי.
www.biomimicry.org.il

lotus400.jpg

יאיר אנגל, נציג Cradle to Cradle בישראל, ומנכ"ל קיימא  - מרכז לתכנון ועיצוב מקיים, יספר על הטמעת חדשנות ואיכות בתעשיית הטקסטיל על ידי Cradle to Cradle Design  - תכנון ועיצוב "מהעריסה אל העריסה". זוהי פרדיגמה תכנונית - עיצובית המבוססת על שלושה עקרונות ומתמקדת בחדשנות על מנת להעצים את איכות המוצרים. מטרותיו של עיצוב "מהעריסה אל העריסה" הינם לשמר ולאפשר מעגלי פעולה והזנה ביולוגיים וטכניים, המשפיעים חיובית ולאורך זמן על בריאות האדם והסביבה.
www.epea-hamburg.org/en/home.html

Climatex400.jpg
בד אלסטי מתכלה ללא שימוש באלסטומר I חברת Climatex

את הערב יחתום בהרצאתו צורי גואטה, מעצב טקסטיל בינלאומי, בוגר המחלקה לעיצוב טקסטיל בבית הספר הגבוה להנדסה ועיצוב שנקר (1996). גואטה החל במחקר בדים ותחזיות אפנה, המשיך במחקר בתחום עיצוב תכשיטים, וכן בחקר פולימרים סינטטיים ביניהם- סיליקון, פוליאתילן, לטקס, פוליאוריתן, תוך פיתוח שיטות עבודה ייחודיות כמו פיסול בסיליקון ללא מגע ידני וחיבורו לטקסטילים. בשנים האחרונות עוסק הסטודיו שלו גם בעיצוב פנים -עיצוב גופי תאורה, פרטי ריהוט ועיצוב חלל.
www.tzurigueta.com

ערב העיון יתקיים באודיטוריום המדיטק בחולון, ביום שלישי, ה-20 ליולי, בשעה 18:30.
ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש – מספר המקומות מוגבל!
ההרשמה בקופות המדיטק בטלפון 03-5021552
עלות ההשתתפות בהרצאה – 50 ₪ l כולל כניסה לתערוכת SENSWARE במוזיאון העיצוב
למנויי ספריית החומרים, לחברי אגודת ידידי המוזיאון ולחברי האגודה הישראלית לטקסטיל ולאופנה –
הכניסה לארוע ללא תשלום ולתערוכה במוזיאון 15% הנחה.


לפרטים נוספים:
www.imatter.org.il I www.dmh.org.il
* תמונות מוקטנות לקוחות מתוך אתר www.climatex.com

Tenebit תנאי שימוש | לדף הבית | English כל הזכויות שמורות | ספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון ©2007