יהודה רשתות

Liquid Glass | ספריית החומרים, מוזיאון העיצוב חולון | ניפוח זכוכית בעבודת יד
25.3.15 – 15.4.15 | בשיתוף חברת EDITAMATERIA

ניפוח זכוכית זו אומנות בעלת מסורת ארוכת שנים המבוססת על עבודת יד אשר יוצרת איכויות ייחודיות בחומר, שאינן ניתנות לשחזור בתהליך ממוכן. עולם הזכוכית מציע מגוון צורות, צבעים ודקויות אשר נובעים מהשילוב בין חומר, טכניקה ואסתטיקה. ניפוח בשיטת LUME משלב בין מסורת ניפוח הזכוכית ארוכת השנים לזכוכית מסוג בורוסיליקאט, אשר פותחה בשנות ה-20 לשימוש במעבדות. זוהי טכניקה ייחודית אשר מאפשרת את החופש הצורני אשר נובע מהליך הניפוח בשילוב עם זכוכית חזקה ועמידה.

ספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון מזמינה אתכם לתצוגה מיוחדת של כלי זכוכית איטלקיים מנופחים בעבודת יד, חומרי גלם מעולם הזכוכית ותיעוד של תהליכי ייצור הכלים ע"י אמן הזכוכית המוערך מאסימו לונרדון (Massimo Lunardon).
הכלים המוצגים הם פרי שיתוף פעולה בין המעצב אנטוניו אריקו (Antonio Aricò) לאמן הזכוכית לונרדון, וכן כלים של המעצבת כריסטינה סלסטינו (Cristina Celestino), כל הכלים נעשו בשיתוף חברת EDITAMATERIA האיטלקית.


הכלים יוצגו בחלל ההשראה של ספריית החומרים בתאריכים 25.3.15-15.4.15

פרטים נוספים בקופות מדיטק חולון: 03-5021552

 EDITAMATERIA

חברת עיצוב איטלקית אשר עובדת בשיתוף פעולה עם מעצבים ואנשי מלאכה מומחים ליצירת מוצרים ייחודיים בעבודת יד. החברה שמה דגש על מוצרים אשר נובעים מתוך התרבות המקומית האיטלקית ברמת החומרים, הטכניקות, היכולות והשפה התרבותית של איטליה ועובדת לצל עם המעצבים ואנשי המלאכה במשך השלבים השונים עד לקבלת המוצר הסופי ויציאתו לשוק. "בלוק המים" של אנטוניו אריקו ומאסימו לונרדון נבחר והוצג על ידי רוסנה אורלנדי כחלק מהקולקציה במילאנו 2014.

מאסימו לונרדון | Massimo Lunardon
אמן זכוכית, מהמובילים באיטליה. לאחר שסיים את לימודי עיצוב תעשייתי באקדמיית דומוס במילאנו, בחר לונרדון להתמחות בעבודת ניפוח הזכוכית ועוסק בתחום מעל ל- 20 שנה, כאשר הוא מייצר עבודות מגוונות בתחומי האומנות והעיצוב. לונרדון עובד בשיטות מסורתיות, בעיקר עם זכוכית בורוסיליקאט. הוא שיתף פעולה עם חברות גדולות כגון Flos, Artmide ו-Memphis, ועם מיטב המעצבים בעולם: חיימה חיון, מארק ניוסון, רון ארד, מרטינו גמפר ועוד.

אנטוניו אריקו | Antonio Aricò
מעצב בעל שפה ייחודית אשר מתמקדת בשימוש בחומרים וטכניקות מסורתיות ושמירה על שפה צורנית פשוטה. חקר ולמד טכניקות עבודה שונות במשך שנים ומשלב את הידע הזה בעבודותיו, תוך שימוש במגוון רחב של חומרים: זכוכית, עץ, קרמיקה, טקסטיל ועוד. לאחר שיצר מספר פרויקטים בשיתוף עם סבו, החליט אריקו לעבוד כמה שיותר בצוותים כדי להעשיר את תהליך המחשבה ולחלוק את הידע המשותף וכך להגיע לתוצאות מדויקות יותר. שיתף פעולה עם מגוון מעצבים ואנשי מקצוע מתחומים שונים, והציג בתערוכות רבות במוזיאונים ובירידי עיצוב גדולים ברחבי העולם.

כריסטינה סלסטינו | Cristina Celestino
ארכיטקטית ומעצבת. עבודותיה נעות בין מהדורות מוגבלות המוצגות בגלריות ומוזיאונים, ייצור המוני לחברות גדולות ועד להזמנות מיוחדות למותגים. כאספנית של יצירות מופת איטלקיות בעיצוב, וסקרנית כלפי כל האובייקטים, עבודתה מבוססת על התבוננות ומחקר, מבקרת את הפוטנציאל הצורני, פונקציונאלי והלך הרוח של האובייקט. ידע נרחב באופנה, אמנות ועיצוב, ישן וחדש, מסורתי ועכשווי, עוזר לה לפתח ולשחק בחופשיות עם רעיונותיה העיצוביים. הפרויקטים שלה משלבים בין גיאומטריה ומחקר קפדני, שימוש במגוון קני מידה ובהמצאות קטנות, ואובייקטים בעלי משמעויות רבות ושונות.

 

Laguna Glass Objects | Cristina CelestinoOlive Oil Set | Design: Antonio Aricò, Glassblowing: Massimo Lunardon


Making of Block drinking glass by Massimo Lunardon

Tenebit תנאי שימוש | לדף הבית | English כל הזכויות שמורות | ספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון ©2007